Yorum yapılmamış

TORUNLAR GYO, TORUN CENTER/ TORUN TOWER VE PROJELER

torun towers
1977’den beri Türk gayrimenkul piyasasının inşaat sektöründe faaliyet gösteren Torunlar, 1996 yılında gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerini perakende, konut, ofis ve otel geliştirme projeleriyle genişletmek üzere Torunlar GYO’nun selef şirketi olan Toray İnşaat’ı kurmuştur. Gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen Toray İnşaat’ın unvanı 2008 yılının Ocak ayında Torunlar GYO olarak değiştirilmiştir. Şirket’in amacı, perakende, konut, eğlence ve ofis amaçlı gayrimenkul geliştirme projelerine yatırım yapmaktır.

Torun Center

İstanbul’un en merkezi noktasında 3 kule halinde yükselen Torun Center projesi zeminden 160 metre yüksekliğinde olan iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. Kulelerin alt platformunda konumlandırılan bahçe ofisler ise 2 katlı olarak sunuluyor. Toplam 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Torun Center Mecidiyeköy projesinin 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alanı bulunuyor. Biri ofis ikisi rezidans olmak üzere 3 kule ve bahçe ofislerden meydana gelen Torun Center projesinde rezidans kuleleri 42 katlı ve ofis kulesi ise 36 katlı tasarlandı. Emre Arolat Architects tarafından tasarlanan Torun Center projesinin toplam inşaat alanı 241 bin metrekare olarak belirlendi. Projede daire büyüklükleri 100 metrekare ile 425 metrekare arasında değişiyor Ağahan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından bitkilerin güneşe doğru yönlenmesi anlamına gelen “tropizm” yorumundan esinlenerek tasarlanan kuleler, tüm cepheleriyle başta İstanbul Boğazı olmak üzere Marmara Denizi’ne kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını gözler önüne seriyor.

Torun Center Özellikleri

Gözalıcı mimarisi, etkileyici manzarasıyla Torun Center projesinde yer alan daireler 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salondan meydana geliyor. Üstün sosyal ve teknolojik donatılara sahip yüksek yatırım değeri ve geniş yeşil alanları ile dikkat çeken Torun Center, önünde yer alan 10 bin metrekarelik kent meydanı ile İstanbul’da bu büyüklükte meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyor. Toplam yatırım tutarı arsa maliyeti dahil yaklaşık 1 milyar TL olan Torun Center ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşuyor. Zeminden 160 metre yüksekliğinde olan iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. Toplam 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunuyor. Kulelerin alt platformunda konumlandırılan bahçe ofisler ise 2 katlı olarak sunuluyor. Projede yer alan üç bloğun tüm cepheleri, dördüncü katlardan itibaren İstanbul Boğazı’ndan başlayarak, Marmara Denizi, eski İstanbul ve Haliç’e kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlara taşıyor. Modern yaşamın tüm taleplerine cevap veren özelliklerle donatılmış rezidanslar 1+1’den 4+1’e kadar 100 ile 425 metrekare arasında değişiyor. İstanbul’a nefes aldıracak parkı, açık ve kapalı alanlardaki keyif dolu bistroları, kafeleri, restoranları, onlarca özel lezzetin bir arada sunulduğu yepyeni Food Hall konsepti, pazar alanı, sinema salonları, tiyatro sahnesi, fitness kulübü, spa ve etkinlik meydanıyla hayata bambaşka keyifler katacak şehrin merkezinde yaşam ve enerji noktası olarak hayata tat katan keyiflerle şehrin en güzel bölgesinde, Torun Center gözalıcı bir yaşam vadediyor. Torunlar GYO, İhtişamın merkezinde yaşamak isteyenler için tasarlanan 42 katlı rezidans kulesinde 1+1’den 4+1’e, 100 ile 425 metrekare arası farklı tiplerde daire seçenekleri ve penthouse daireler Özel peyzajlı kat bahçeleri, özel balkonlu daire seçenekleri ve temiz hava konforu sunan trickle vent otomatik açılabilir cam sistemleri ile Torun Center’da daha iyi bir yaşamın tanımı gerçekleştirdi.
mecidiyekoy-torun-center-projes
mecidiyekoy-torun-center-projes

Torun Cente Ofisler

Torun Center’da ofisler şirketlerin ihtiyaç ve beklentilerine paralel iki alternatifli olarak istanbul’ un en çekici ofisleri hayata geçirildi. Bahçe ve teraslarıyla yeni ve özgür bir çalışma stili sunan Bahçe Ofisler ve panoramik İstanbul manzarasını katlarına taşıyan ofis kule iş dünyasına farklı bakış açısı sunuyor. İstanbul’un en merkezi iş ve yaşam aksı Mecidiyeköy’ün cehresini değiştiren ve şehre önemli bir kent meydanı kazandıran Torun Center Artı Sahne Mecidiyeköy ile kültür sanat dünyasının en yeni adreslerinden biri. Sezonun en popüler oyunlarına ev sahipliği yapan Artı Sahne, hem şehir merkezindeki lokasyonu hem de ulaşım alternatiflerinin çeşitliliği ile İstanbulluları daha fazla sanat ile buluşturuyor. Konumu itibariyle de merkezi iş aksı üzerinde bulunan Torun Center, metro, metrobüs ve toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde.   *Torunlar GYO Konut Projeleri Korupark Terrace, 5. Levent *Torunlar GYO Residence Projeleri Mall of istanbul, Torun Center *Torunlar GYO Ofis Projeleri Mall of istanbul, Torun Center, Torun Tower

Yorumlar (0)